Loading...
Menu Zamknij

Aktualności


Pielęgnacja po złamaniach

15.01.2019 r.

Do serii preparatów: Neuro Terapia żel 75g, Reumo Terapia żel 75 g , Reumo Terapia krem z imbirem 60 g, Veno Terapia żel 75 g dołączył kolejny – Urazo Terapia krem z żywokostem 75 g. Urazo Terapia krem z żywokostem 75g przeznaczony jest do pielęgnacji i masażu miejsc po złamaniach kości oraz do pielęgnacji skóry po usunięciu opatrunku gipsowego. Pomocny jest w trakcie rehabilitacji pourazowej, podczas rekonwalescencji po złamaniach kości, oparzeniach i odmrożeniach. Zawarte w wyciągu z żywokostu składniki przyspieszają regenerację tkanek i ich gojenie.

Nazwa żywokost wiele mówi o jego naturze. To zioło, które żywi kość. Aleksander Ożarowski, nestor polskiego ziołolecznictwa podaje, że:

„Pod wpływem wyciągów z żywokostu następuje zwiększenie liczby leukocytów obojętnochłonnych oraz pobudzenie mechanizmów obronnych, wyrażających się m.in. przyspieszonym wypełnianiem ubytków kostnych po złamaniach.”


Nowość: Suplement diety

26.10.2018 r.

Uprzejmie informujemy, że firma Nes Pharma wprowadziła na rynek suplement diety pod nazwą Bonactive complex granulat do sporządzania zawiesiny 420 g.

Bonactive complex granulat do sporządzania zawiesiny 420 g zawiera w swoim składzie makro i mikroelementy, witaminy, wyciągi roślinne oraz inne substancje. W sumie 43 składniki.

Bonactive complex granulat do sporządzania zawiesiny 420 g to kompleksowa suplementacja w trakcie rekonwalescencji po złamaniach kości.


Uzarin żel w zimowej apteczce

10.01.2015

Dla wielu osób zima to czas wzmożonej aktywności fizycznej związanej z jazdą na nartach lub innymi sportami zimowymi. Czasami jednak przytrafiają się nam wtedy urazy. W przypadku urazów związanych ze stłuczeniami, powstawaniem siniaków i opuchlizną niezawodnym rozwiązaniem będzie zastosowanie Uzarinu w żelu, który kompleksowo rozprawi się z naszymi dolegliwościami. Z tego powodu Uzarin żel powinien znaleźć się w każdej podręcznej apteczce na zimę. Preparat jest dostępny w aptekach bez recepty.


Idzie jesień, bolą stawy

15.09.2014

Dla wielu osób jesień to czas nasilenia chorób związanych z bólami stawów. Często sięgamy wtedy po leki przeciwbólowe, zarówno te do stosowania wewnętrznego, jak też po maści. Niestety, zdarza się, że przestają nam one pomagać . Co gorsza, zaczynamy odczuwać skutki ich działań niepożądanych. Firma Nes Pharma proponuje alternatywę. Są to żele do stosowania zewnętrznego : Neuro Terapia i Reumo Terapia, tuby 75 g. Siłą działania przewyższają lub dorównują najczęściej stosowanym lekom przeciwbólowym z grupy tzw. NLPZ (Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne). Dodatkowo oprócz wysokiej skuteczności szybko przynoszą ulgę (badania kliniczne potwierdziły, że efekt przeciwbólowy pojawia się już po 10 minutach). Są łatwe w stosowaniu – wystarczy wcierać żel w miejsce bolące kilka razy dziennie (minimum 3 razy), do pierwszych oznak wchłaniania, przy okazji lekko je masując. Ze względu na swój naturalny skład są bezpieczne , nie dają interakcji z innymi lekami i można je długotrwale stosować. Żel Reumo Terapia najlepiej jest zastosować podczas bólu stawów i mięśni, szczególnie na tle choroby zwyrodnieniowej. Żel Neuro Terapia doskonale sprawdza się w zwalczaniu bólów kręgosłupa i neuralgii. Preparaty są dostępne w aptekach bez recepty.


Pozbądź się uczucia „ciężkich nóg”

01.05.2014

Bolące i opuchnięte nogi to główne wskazanie do stosowania Veno Terapii żelu. Tubki o pojemności 75 ml są dostępne w aptekach bez recepty. Veno Terapia żel to idealny preparat, szczególnie w okresie letnim, dla osób skarżących się na tzw. ciężkie nogi. Jest w pełni bezpieczny i łatwy w stosowaniu.


Piękne nogi bez siniaków

31.04.2014

Nieatrakcyjne nogi z powodu siniaków? To już przeszłość odkąd w aptekach pojawił się Uzarin żel. Sińce pourazowe najczęściej pojawiają się na nogach. Nie oznacza to jednak, że na ich zniknięcie trzeba czekać nawet kilkanaście dni. Dzięki wyjątkowemu połączeniu wyciągu z nagietka lekarskiego i arniki górskiej oraz zawartości octanowinianu glinu, Uzarin żel pozwala szybko i skutecznie pozbyć się siniaków i opuchlizny. Preparat działa kojąco, pielęgnuje skórę i wspomaga jej regenerację. Polecany jest również dla dzieci. Żel dostępny jest w aptekach bez recepty.


Avilin Balsam Gastro płyn 110 ml

01.01.2014

Z przyjemnością informujemy, że od stycznia tego roku, po przejściu wszystkich wymaganych badań, Avilin Balsam Gastro płyn 110 ml został zarejestrowany jako wyrób medyczny. Jest to jedyny na rynku w Polsce i Unii Europejskiej balsam receptury prof. Szostakowskiego przeznaczony do stosowania wewnętrznego. Główne wskazania do stosowania Avilinu Balsamu Gastro to dolegliwości związane z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, nieżytem żołądka, nadkwaśnością, zgagą, refluksem. Avilin Balsam Gastro płyn zabezpiecza błony śluzowe przewodu pokarmowego przed agresywnymi i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Produkt dostępny jest w aptekach bez recepty.